АНТС презентувала новий проект, що реалізується за підтримки ЄС

107

10 лютого в Києві Мережа захисту національних інтересів АНТС презентувала новий проект, що реалізується за підтримки Європейського союзу.

На порозі річниці від початку повномасштабного вторгнення всі бачать, як Україна героїчно захищає безпеку Європи та світу. Водночас країна зазнає масштабних руйнувань та збитків, які відчуватимуться упродовж кількох поколінь. Відбудова України відкриває унікальну можливість модернізувати країну та убезпечити її майбутнє, створивши нові сильні інституції.

Під час форуму відбулися чотири панельні дискусії: "Бачення процесів відновлення на національному та міжнародному рівнях", "Голос громад", "Голос донорів" та "Голос бізнесу", в яких взяли участь народні депутати України, представники МКіП, Кабінету міністрів, Мінвідновлення, Асоціації міст України, Всеукраїнської Асоціації ОТГ, МВФ, OECD, Інституту громадянського суспільства, JICA, ЄБРР, посольств Швеції, Японії, Великобританії та США в Україні, бізнес спільнот, культурні та громадські активісти, медіа.

Україна має відродитися з важких випробувань війни країною з сильними демократичними інституціями, верховенством права, модерними економікою, наукою та культурою, розвинутим громадянським суспільством і високими стандартами життя – готовою до повноправного членства в ЄС та НАТО. На думку більшості спікерів форуму, величезну роль у повоєнній відбудові відіграватимуть саме громади та їх здатність ефективно втілювати в життя плани та стратегії відновлення. Налагодження партнерства держава – громади-приватний сектор є однією із основних запорук успіху.

Мацуда Кунінорі, Надзвичайний та Повноважний посол Японії в Україні, поділився із гостями та учасниками форуму досвідом повоєнного відновлення Японії, що базувався на деолігархізації, земельній реформі та створенні сприятливих умов для розвитку малого та середнього бізнесу, який і дотепер є рушійною силою японської економіки.

Учасники форуму також приділили особливу увагу важливості культури та освіти у повоєнному відновленні. Відновлення повноцінного культурного та мистецького життя має бути одним із пріоритетів, таким же важливим, як відбудова житла.

Коментуючи результати форуму, координаторка проекту "Відновлюємо Україну разом" Наталія Форсюк зазначила: "Сьогодні ми зустрілися з представниками різних регіонів України, щоб почути їх думки та знайти точки дотику у найбільш проблемних питаннях майбутнього відновлення. Мета нашого проекту – надати експертну підтримку для роботи над планами відновлення України, особливо в тих сферах, де бракує експертизи чи фокусу уваги. Завдяки підтримці Європейського союзу ми отримали можливість визначити, де саме така допомога потрібна, врахувати виклики підготовки до початку переговорів з ЄС і залучити незалежних експертів та широку громадськість. Наш наступний крок – детальне дослідження запитів органів влади, фахівців та суспільства на експертну підтримку, допомога у напрацюванні необхідних рішень та нормативно правових актів, для їх реалізації".

Більше про подію – читайте за посиланням.

Предыдущая статья18 февраля: Этот день в Украине и в мире
Следующая статьяШмыгаль ожидает, что программа поддержки Украины от МВФ будет запущена как можно скорее